469 Träskulptur Sameslöjd 1900-tal
Stående same.
Skulptur tillverkade av skuret trä.
Monogramsignerad
Höjd: 33 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Wooden sculpture Sami Craft from the 20th century
Standing sami.
Sculpture made from cut wood.
Monogram signed
Height: 33 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |