503 Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Moccakanna med trähandtag.
Stämplad: Otydlig stadsstämpel, Gottlieb Petschler 1831
Höjd: 14 cm
Vikt: 267 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & åldersbaserat slitage, Handtag löst, Inga övriga anmärkningar.
Gottlieb Petschler Mocca Jug Silver 1831
Mocca pot with wooden handle.
Stamped: Unclear city stamp, Gottlieb Petschler 1831
Height: 14 cm
Weight: 267 grams
Condition report: Minor scratches & age-based wear, Handle loose, No other remarks.
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |