505 Klackring 18K Guld med bergskristall 1900-tal
Ring tillverkad av 18K Guld besatt med en lila bergskristall.
Stämplad.
Inre diametermått c.a: 16 mm
Vikt: 3,3 gram
Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Ring made of 18K Gold studded with a purple crystal.
Stamped.
Inner diameter measurement approx.: 16 mm
Weight: 5.3 grams
Condition report: Scratches & use wear, No other remarks.
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |