507 Brosch Guld 18K 1958
Brosch skapad i 18K rött guld besmyckad med rökfärgad sten.
Stämplad: 18K
Längd: 5 cm
Total vikt: 4,7 gram
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Brooch Gold 18K 1958
Brooch made of 18K red gold adorned with a smoke-colored stone.
Stamped: 18K
Length: 5 cm
Total weight: 4.7 grams
Condition report: Minor age-based wear, no other notes.
Estimate | 2,000 - 2,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |