205 Clara Salander Färglitografi
Konstnär född: 1922
"Lycksele"
Signerad med blyerts: Clara Salander
Numrerad: 162/225
Mått bildyta: 39 x 27 cm
Mått på papper: 62 x 45 cm
Löst blad
Konditionsrapport: Fläckar, inga övriga anmärkningar.
Clara Salander Color lithograph
Artist born: 1922
"Lycksele"
Signed in pencil: Clara Salander
Numbered: 162/225
Dimensions image area: 39 x 27 cm
Dimensions of paper: 62 x 45 cm
Loose paper
Condition report: Stains, no other remarks.
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |