329 Ljusstakar Tenn 1800-tal (ett par)
Två stycken ljusstakar i Louis XVI-stil tillverkade av tenn
Stämplade: SF
Höjd: 24 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken, repor och mindre bucklor, inga övriga anmärkningar
Candlesticks Pewter 19th century (a pair)
Two Louis XVI style candlesticks made of pewter
Stamped: SF
Height: 24 cm
Condition report: Age-based wear, marks, scratches and minor dents, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |