508 Dubbelkniv 1900-tal
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad.
Längd kniv: 18 cm
Längd inklusive slida: 21,5 cm
Konditionsrapport: Märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Double knife from the 20th century
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed.
Knife length: 18 cm
Length including sheath: 21.5 cm
Condition report: Marks & age-based wear, No other remarks.
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |