39 Jan-Erik Ritzman Vas Ariel Transjö 1900-tal
Konstnär född 1943.
Vas tillverkad i arielteknik i röda, gröna och gula färger. Dekor föreställande ansikten.
Signerad: JE Ritzman Transjö
Höjd: 20 cm
Vikt: 7080 gr
Konditionsrapport: Mindre repor undertill. Inga övriga anmärkningar.
Jan-Erik Ritzman Vase Ariel Transjö 20th-Century
Vase made in ariel technique in red, green and yellow colors. Decor representing faces.
Signed: JE Ritzman Transjö
Height: 20 cm
Weight: 7080 gr
Condition report: Minor scratches on the bottom. No other remarks.
Estimate | 12,000 - 15,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |