40 Sven-Åke Carlsson Glas Transjö 1900-tal
Glaskonstnär född: 1956
Klotformad vas i polykroma färger. Unik.
Signerad: Transjö Sweden 0391 S-Å Carlsson Unik
Höjd: 13,5 cm.
Diameter: 20 cm.
Konditionsrapport: Minimalt åldersrelaterat slitage.
Inga övriga anmärkningar.
Sven-Åke Carlsson Glass Transjö 20th-Century
Globular vase in polychrome colours. Unique.
Signed: Transjö Sweden 0391 S-Å Carlsson Unique
Height: 13.5 cm.
Diameter: 20 cm.
Condition report: Minimal age-related wear.
No other remarks.
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |