64 Kjell Engman Skål Aurora Kosta Boda 2000-tal
Glaskonstnär född: 1946.
Skål tillverkad av lila och blå glasmassa med struktur av bergkristaller.
Signerad: Kosta Boda K. Engman 7051524
Höjd: 15,5 cm.
Diameter 34 cm.
konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.
Kjell Engman Bowl Aurora Kosta Boda 21st-Century
Glass artist born: 1946.
Bowl made of purple and blue glass mass with rock crystal structure.
Signed: Kosta Boda K. Engman 7051524
Height: 15.5 cm.
Diameter 34 cm.
Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.
Estimate | 2,000 - 2,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |