2 Bertil Vallien "Resting Head" Skulptur Glas 2000-tal
Bertil Vallien född 1938
Liggande skulptur modell "Resting head"
Sandgjuten glasmassa med infällt ansikte i polykroma färger
Signerad: B.Vallien Kosta Boda 7174009
Limiterad: 100 exemplar
Inkluderar svart läderkudde
Höjd: 9 cm
Längd: 14 cm
Bertil Vallien "Resting Head" Sculpture Glass 21th century
Bertil Vallien born in 1938
Reclining sculpture model "Resting head"
Sand-cast glass mass with recessed face in polychrome colours
Signed: B.Vallien Kosta Boda 7174009
Limited: 100 copies
Includes black leather cushion
Height: 9 cm
Length: 14 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 8,000 - 10,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |