72 Thelma Aulio Paananen Färglitografi
Thelma Aulio Paananen född: 1931, Finland
Scen ur klassrum
Signerad: Thelma Aulio Paananen
Numrerad: 210/260
Signerad: 1978
Mått på bildyta: 65 x 55 cm
Mått inkl ram: 75 x 62 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Thelma Aulio Paananen Color lithograph
Thelma Aulio Paananen born: 1931, Finland
Scene from classroom
Signed: Thelma Aulio Paananen
Numbered: 210/260
Signed: 1978
Image area dimensions: 65 x 55 cm
Dimensions including frame: 75 x 62 cm
Condition report: Minor age-based wear on frame, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |