412 Marianne Westman Kaffekoppar "Bonbon" Rörstrand 1900-tal (4 st)
Kaffekoppar tillverkade i flintgods med symmetrisk dekor i gult och svart
Märkta: Rörstrand Sweden, 581 Bonbon
Höjd: 6,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, kantnagg på en kopp (6 mm), inga övriga anmärkningar
Marianne Westman Coffee cups "Bonbon" Rörstrand 20th century (4 pcs)
Coffee cups made of flintware with symmetrical decoration in yellow and black
Marked: Rörstrand Sweden, 581 Bonbon
Height: 6.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, edge chip on one cup (6mm), no other notes
Estimate | 6,000 - 8,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |