328 Uno & Östen Kristiansson Bordslampor "213" Luxus 1900-tal (2 st)
Ett par bordslampor modell 213 tillverkade av vitt opalglas i balusterform med förgylld dekorrand
Fungerar vid test
Höjd: 42 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre märken och repor, inga övriga anmärkningar
Uno & Östen Kristiansson Table lamps "213" Luxus 20th century (2 pcs)
A pair of table lamps model 213 made of white opal glass in a baluster shape with a gilded decorative strip
Works when tested
Height: 42 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor marks and scratches, no other remarks
Estimate | 2,000 - 2,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |