34 Ruth Wållberg 1920-2008 Olja på duk
"Storasyster Hildur provar en ny klänning som jag ska få till julen"
Signerad: Ruth Wållberg
Daterad: 1987
Mått på duk: 41 x 33 cm
Mått inkl ram: 50 x 43 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Ruth Wållberg 1920-2008 Oil on canvas
"Big sister Hildur is trying on a new dress that I will get for Christmas"
Signed: Ruth Wållberg
Dated: 1987
Dimensions of canvas: 41 x 33 cm
Dimensions including frame: 50 x 43 cm
Condition report: Minor wear on frame, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |