333 Per Sundstedt Golvlampa "Mars" Ateljé Lyktan 1900-talets andra hälft
Golvlampa med förkromad ställning på rund fot
Vit textilskärm, ej orginal
Etikettmärkt: Ateljé Lyktan, Åhus Made in Sweden
Höjd: 132 cm
Konditionsrapport: Mindre repor och märken, fungerar vid test, inga övriga anmärkningar
Per Sundstedt Golvlampa "Mars" Ateljé Lyktan 1900-talets andra hälft
Floor lamp with chrome-plated stand on a round base
White textile screen, not original
Labeled: Ateljé Lyktan, Åhus Made in Sweden
Height: 132 cm
Condition report: Minor scratches and marks, works when tested, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |