336 Bordslampor AB Stilarmaturer Tranås 1960/70-tal (2 st)
Svarvad lampkropp i betsad teak med stiliserade rännor
Saknar lampskärmar
Höjd: 41 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, fuungerar vid test, inga övriga anmärkningar
Table lamps AB Stilarmaturer Tranås 1960s/70s (2 pcs)
Turned lamp body in stained teak with stylized gutters
Missing lampshades
Height: 41 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, works when tested, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |