338 Taklampa "Terso" Fagerhult Dali svart 2000-tal
Formgiven av: Joakim Fihn
Dimbar taklampa / pendellampa med armaturskärm i spunnen aluminium
Svartlackad (högblank) takkopp och ytterskärm med färgkoordinerad tygsladd
Fungerar vid test / tre stycken dimbara glödlampor (Philips) medföljer
Höjd skärm: 30 cm
Höjd inkl taksockel: 111 cm
Ceiling lamp "Terso" Fagerhult Dali black 2000s
Designed by: Joakim Fihn
Dimmable ceiling lamp / pendant lamp with luminaire shade in spun aluminium
Black lacquered (high-gloss) roof cup and outer screen with color-coordinated fabric cord
Works when tested / three dimmable light bulbs (Philips) included
Screen height: 30 cm
Height including ceiling plinth: 111 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 5,000 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |