60 Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Abstrakt komposition.
Monogramsignerad: XII
Daterad: 1962
Dedikation a tergo.
Mått på duk: 72 x 54 cm
Mått inklusive ram: 75 x 56 cm
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Oil on canvas
Abstract composition.
Monogram signed: XII
Dated: 1962
Dedication on verso.
Dimensions of canvas: 72 x 54 cm
Dimensions including frame: 75 x 56 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 2,000 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |