65 Henrik Borgström 1903-1976 Olja på duk
"Västergötland"
Signerad: H Borgström
Mått på duk: 90 x 61 cm
Mått inkl ram: 111 x 81 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Henrik Borgström Oil on canvas
"Västergötland"
Signed: H Borgström
Dimensions of canvas: 90 x 61 cm
Dimensions including frame: 111 x 81 cm
Condition report: Minor wear on frame, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |