383 Orientalisk matta 245X168 Peking "Kinamatta" Samtida
Dekor av kinesiska drakar i polykroma färger mot beige botten
Varp i bomull och lugg i spunnen ull
Mått: 168 X 245 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkingar
Oriental rug 245X168 Peking "China rug" Contemporary
Decoration of Chinese dragons in polychrome colors against a beige background
Warp in cotton and pile in spun wool
Dimensions: 168 X 245 cm
Condition report: Minor wear and tear, no other comments
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |