476 Kjell Engman Vas "Ansikte" Kosta Boda 1900-tal
Glaskonstnär född: 1946
Glasvas med ansikte i polykroma färger.
Signerad: K.Engman Atelje Kosta Boda
Daterad: 1990
Numrerad: 3252490012-300
Höjd: 25,5 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar.
Kjell Engman Vase "Face" Kosta Boda 20th century
Glass artist born: 1946
Glass vase with face in polychrome colours.
Signed: K.Engman Atelier Kosta Boda
Dated: 1990
Numbered: 3252490012-300
Height: 25.5 cm
Condition report: Minor use-wear and scratches, no other remarks.
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |