624 Tissot Damur 18K Guld 1900-tal
Quartz urverk, Boett tillverkad av 18K Rött guld.
Klockan går ej vid enklare test.
Diametermått: 24 mm
Längd: 20,5 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Personlig inskription, Inga övriga anmärkningar.
Tissot Ladies 18K Gold from the 20th century
Quartz movement, Case made of 18K Red gold.
The clock does not run on simpler tests.
Diameter measurement: 24 mm
Length: 20.5 cm
Condition report: Minor use wear, Personal inscription, No other remarks.
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |