260 Axel Larsson Byrå Swedish Modern Bodafors 1940/50-tal
Byrå i klarlackad mahogny med rundade kanter
Fyra stycken utdragbara lådor och mässingbeslag
Märkt i låda: SMF
Nyckel medföljer ej
Kondittionsrapport: Nyligen renoverad, mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Axel Larsson Chest of drawers Swedish modern Bodafors 1940s/50s
Chest of drawers in clear lacquered mahogany with rounded edges
Four pull-out drawers and brass fittings
Marked in box: SMF
Key not included
Condition report: Recently renovated, minor wear and tear, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |