481 Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Glas 1900-tal
Konstnär född: 1938
Skulptur tillverkad av sandgjutet glas i orange och röda toner.
Motiv av trappor, ansikte, fingrar och knoppor.
Signerad: B.Vallien
Höjd: 25 cm
Vikt: 3240 gram
Bertil Vallien Kosta Boda Sculpture Glass 20th century
Artist born: 1938
Sculpture made of sand casted glass in orange and red tones.
Motifs of stairs, face, fingers and pimples.
Signed: B.Vallien
Height: 25 cm
Weight: 3240 grams
Condition report: No comments.
Estimate | 8,000 - 10,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |