314 Spegel rokokostil 1900-tal
Spegelram i förgylld gjutmassa och trä med skuren dekor
Krönande mussla med centrerad ros
Höjd: 80 cm
Bredd: 48 cm
Spegelglasets mått: 57 x 33 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken och mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Rococo-style mirror 20th century
Mirror frame in gilded cast and wood with cut decoration
Crowning shell with centered rose
Height: 80 cm
Width: 48 cm
Mirror glass dimensions: 57 x 33 cm
Condition report: Minor age-based wear, marks and minor discoloration, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |