272 Gunilla Allard soffbord Lammhults 1990-tal
Köksbord på kopplade ben av svartlackade stölrör
Skiktlimmad och fasad bordsskiva med björkfaner
Märkt: Lammhults 1998
Höjd: 52 cm
Mått skiva: 80 x 80 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Gunilla Allard coffee table 1990s
Kitchen table on connected legs of black lacquered steel pipes
Layer-glued and beveled table top with birch veneer
Marked: Lammhults 1998
Height: 52 cm
Board dimensions: 80 x 80 cm
Condition report: Use wear, marks and scratches, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |