274 Biograf / konsertstol 1900-tal
Helstoppad konsertstol i röd sammetsklädsel
Vikbar stomme i mörkbetsad bok
Numrerad: 308
Höjd: 45 cm
Sitthöjs: 50 cm
Bredd: 55 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, skador i tyg, ytlig reva, inga övriga anmärkningar
Cinema / concert chair 20th century
Fully upholstered concert chair in red velvet upholstery
Folding frame in dark stained beech
Numbered: 308
Height: 45 cm
Seat height: 50 cm
Width: 55 cm
Condition report: Wear from use, damage to fabric, superficial tear, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |