178 Oidentifierad konstnär Olja på pannå
Landskapsmotiv med berg och vattenfall
Monogramsignerad a tergo: CJ
Daterad: 1949
Mått på pannå: 50 x 35 cm
Mått inkl ram: 57 x 42 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mindre slitage på ram, ytkrackuleringar/sprickor, mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Unidentified artist Oil on panel
Landscape motif with mountains and waterfalls
Monogram signed on verso: CJ
Dated: 1949
Dimensions of panel: 50 x 35 cm
Dimensions including frame: 57 x 42 cm
Condition report: Age-based wear, minor wear on frame, surface cracks/cracks, minor paint loss, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |