230 Plåtmynt Replika 1/2 daler
Plåtmynt i brons 1/2 daler CRS 1710
Mått: 14 x 8 cm
Vikt: 564 gram
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Tin coin Replica 1/2 daler
Tin coin in bronze 1/2 daler CRS 1710
Dimensions: 14 x 8 cm
Weight: 564 grams
Condition report: Age-based wear, marks and scratches, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |