210 Vevgrammofon "His Masters Voice" 1900-talets första hälft
Resegrammofn från The Gramophone Company Ltd Hayes Middlesex
Fungerar vid test
Sju stycken skivor medföljer
Mått: 41 x 28 cm
Höjd: 15 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Crank gramophone "His Masters Voice" first half of the 20th century
Travel gramophone from The Gramophone Company Ltd Hayes Middlesex
Works when tested
Seven discs included
Dimensions: 41 x 28 cm
Height: 15 cm
Condition report: Use- and age-based wear, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |