384 Färe Marcolin Glasbåtar Ronneby Glasbruk 1900-talets senare del (3 st)

4367a_8dc85435be9e5f9_med.jpeg
  • 4367a_8dc85435be9e5f9_sm.jpeg
  • 4367b_8dc85435cd66db3_sm.jpeg
  • 4367c_8dc85435da6184b_sm.jpeg
  • 4367d_8dc85435e9abeaf_sm.jpeg
  • 4367e_8dc85435f6d9a34_sm.jpeg
  • 4367f_8dc8543606f28a2_sm.jpeg

Båtar tillverkade av glasmassa med underfång i orange, rött och blågrönt

Etikettmärkt: FM Konstglas

Höjd: 20 - 28 cm

Längd: 23 - 31 cm

Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkingar

Färe Marcolin Glass boats Ronneby Glassworks late 20th century (3 pcs)

Boats made of glass mass with undercarriages in orange, red and blue-green

Labeled: FM Konstglas

Height: 20 - 28 cm

Length: 23 - 31 cm

Condition report: Minor minor scratches, no other comments

    Estimate800 - 1,000 SEK
    Buyers Premium (inc. VAT)25%
    Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK