230 Matta Rölakan 192X122 1900-tal
Ullmatta "röllakansmatta" med stiliserad dekor
Olika nyanser av brunt och beige med mörk bård
Mått: 192 x 122 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, på vissa ställen fläckar, inga övriga anmärkningar
Carpet Rolakan 192X122 20th century
Wool rug "roller carpet" with stylized decor
Different shades of brown and beige with a dark border
Dimensions: 192 x 122 cm
Condition report: Minor age-based wear, in some places stains, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |