35 Erik Magnusson 1900-1972 Olja på pannå
Landskapsmotiv "Tärna"
Signatur: Erik Magnusson
Daterad: 1938
Mått på pannå: 39 x 27 cm
Mått inkl ram: 46 x 34,5 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat ytslitage, inga övriga anmärkningar
Erik Magnusson 1900-1972 Oil on panel
Landscape motif "Terna"
Signature: Erik Magnusson
Dated: 1938
Dimensions of panel: 39 x 27 cm
Dimensions including frame: 46 x 34.5 cm
Condition report: Age-based surface wear, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |