414 Fohundar Kina 1900/2000-tal (4 st)
Porslinsfiguriner föreställande väktarlejon "fohundar" i turkos glasyr
Märkta
Höjd: 15-20 cm
Längd: 7-21 cm
Konditionsrapport: Mindre ytslitage, inga övriga anmärkningar
Foo dogs China 20th/21th century (4 pcs)
Porcelain figurines representing guardian lions "fohundar" in turquoise glaze
Labeled
Height: 15-20 cm
Length: 7-21 cm
Condition report: Minor surface wear, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |