505 Gino Manca 1920-1985 Väggrelief
Väggrelief i bronserad stenmassa med dekor i relief av badande kvinnor
Signerad: Gino Manca
Daterad: 1967
Mått: 44 x 31 cm
Konditionsrapport: Mindre märken och repor, ett mindre nagg (2 mm), inga övriga anmärkningar
Gino Manca 1920-1985 Wall relief
Wall relief in bronzed stone mass with decoration in relief of bathing women
Signed: Gino Manca
Dated: 1967
Dimensions: 44 x 31 cm
Condition report: Minor marks and scratches, one minor chip (2mm), no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |