43 Harry Thomse 1903-1988 Olja på duk
Porträtt
Signerad: Harry Thomse
Daterad: 1931
Mått på duk: 40 x 35 cm
Mått med ram: 47 x 42 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Harry Thomse 1903-1988 Oil on canvas
Portrait
Signed: Harry Thomse
Dated: 1931
Dimensions of canvas: 40 x 35 cm
Dimensions with frame: 47 x 42 cm
Condition report: Minor age-based wear on frame, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |