49 Ingvar Hällgren 1917-1980 oljekrita på papper
"Klimpfjäll"
Signerad: Hällgren
Mått på bildyta: 33 x 26 cm
Mått inkl ram: 54 x 44 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage på ram och glas, inga övriga anmärkningar
Ingvar Hällgren 1917-1980 oil chalk on paper
"Klimpfjäll"
Signed: Hällgren
Image area dimensions: 33 x 26 cm
Dimensions including frame: 54 x 44 cm
Condition report: Minor age-based wear on frame and glass, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |