216 Bölebyns Garveri Ryggsäck läder 1990-tal
Jakt / vandringsryggsäck tillverkat av garvat kalvskin
Tre stycken ytterfack med spännen, axelremmar samt försträckning i ryggen
Höjd: ca 55 cm
Bredd: ca 45 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Bölebyns Garveri Rucksack leather 1990s
Hunting / hiking backpack made of tanned calfskin
Three outer compartments with buckles, shoulder straps and pre-stretching in the back
Height: approx. 55 cm
Width: approx. 45 cm
Condition report: Use wear, no other remarks
Estimate | 2,000 - 2,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |