506 Clara Salander Skulpturer Trä 1900-tal (6 st)
Konstnär född: 1922
Samling träskulpturer av snidat trä med handmålad dekor och textil
Signerade / etikettmärkta
Höjd: 13-28 cm
Clara Salander Sculptures Wood 20th century (6 pcs)
Artist born: 1922
Collection of wooden sculptures of carved wood with hand-painted decor and textile
Signed / labelled
Height: 13-28 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |