224 Luftgevär "HW35" Weihrauch Tyskland 1900-tal
Luftgevär i metall och valnöt
4,5mm, "rekord"-avtryckare, killås, automatisk säkring, främre tunnelsikte med utbytbara insatser
Fungerar vid test
Längd: 115 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, spår av liv, inga övriga anmärkningar
Air rifle "HW35" Weihrauch Germany 20th century
Air rifle in metal and walnut
4.5mm, "record" trigger, wedge lock, automatic safety, front tunnel sight with replaceable inserts
Works when tested
Length: 115 cm
Condition report: Minor wear and tear, traces of life, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |