333 Takkrona Tyringe Konsthantverk 2000-tal

4574a_8dcaa63c4516b5e_med.jpeg
  • 4574a_8dcaa63c4516b5e_sm.jpeg
  • 4574b_8dcaa63c50c3e55_sm.jpeg
  • 4574c_8dcaa63c5ead523_sm.jpeg

Takkrona i svartlackad metall med glaskåpa i vitt opalglas

Plats för sex stycken kronljus och två stycken elektriska ljuskällor

Höjd med kedjor: 83 cm

Diameter: 60 cm

Konditionsrapport: Fungerar vid test, inga övriga anmärkningar

Ceiling crown Tyringe Crafts 21th century

Chandelier in black lacquered metal with glass cover in white opal glass

Space for six crown lights and two electric light sources

Height with chains: 83 cm

Diameter: 60 cm

Condition report: Works when tested, no other remarks

    Estimate6,000 - 8,000 SEK
    Buyers Premium (inc. VAT)25%
    Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK