71 Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
Landskapsmotiv i fjällmiljö med höstfärger
Signerad: K. Gustaf Strandberg
Ej daterad
Mått på duk: 91 x 43 cm
Mått inkl ram: 107 x 60 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, ett färgsläpp/dukskada (6 mm), inga övriga anmärkningar
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Oil on canvas
Landscape motif in a mountain environment with autumn colours
Signed: K. Gustaf Strandberg
Not dated
Dimensions of canvas: 91 x 43 cm
Dimensions including frame: 107 x 60 cm
Condition report: Age-based wear, one paint loss/fabric damage (6 mm), no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |