592 Omega Armbandsur "Bumper" Automatic 1949

4604a_8dca4a2186a4859_med.jpeg
  • 4604a_8dca4a2186a4859_sm.jpeg
  • 4604b_8dca4a2191819a6_sm.jpeg
  • 4604c_8dca4a219c2acd5_sm.jpeg
  • 4604d_8dca4a21a5807c7_sm.jpeg
  • 4604e_8dca4a21b89be35_sm.jpeg
  • 4604f_8dca4a21cdcb7fa_sm.jpeg

Automatiskt urverk CAL: 342

Guld på stål, sekundär sekundvisare, band med svart textil.

Referensnummer: 2493

Serienummer: 12056963

Service utförd 2022-10-14 av Umeå Ur & Guld AB.

Klockan går vid enklare test.

Diametermått: 36 mm

Längd: 22 cm

Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, mindre bucklor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Omega Wristwatch "Bumper" Automatic 1949

Automatic movement CAL: 342

Gold on steel, secondary seconds, strap with black textile.

Reference number: 2493

Serial number: 12056963

Service performed on 2022-10-14 by Umeå Ur & Guld AB.

The clock runs on simpler tests.

Diameter measurement: 36 mm

Length: 22 cm

Condition report: Minor insignificant scratches, minor dents & use wear, No other remarks.

    Estimate15,000 - 20,000 SEK
    Buyers Premium (inc. VAT)25%
    Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK