592 Omega Armbandsur "Bumper" Automatic 1949
Automatiskt urverk CAL: 342
Guld på stål, sekundär sekundvisare, band med svart textil.
Referensnummer: 2493
Serienummer: 12056963
Service utförd 2022-10-14 av Umeå Ur & Guld AB.
Klockan går vid enklare test.
Diametermått: 36 mm
Längd: 22 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, mindre bucklor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Omega Wristwatch "Bumper" Automatic 1949
Automatic movement CAL: 342
Gold on steel, secondary seconds, strap with black textile.
Reference number: 2493
Serial number: 12056963
Service performed on 2022-10-14 by Umeå Ur & Guld AB.
The clock runs on simpler tests.
Diameter measurement: 36 mm
Length: 22 cm
Condition report: Minor insignificant scratches, minor dents & use wear, No other remarks.
Estimate | 15,000 - 20,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |