502 Peter Forsgren Skulptur "Xenomorph" metall 2000-tal
Skulptör född: 1971
Skulptur med belysning tillverkad av metallavfall och fordonsdelar föreställande Xenomorph från filmen Alien 1979
Monogramsignerad: PF
Höjd: ca. 186 cm
Bredd: ca. 90 cm
Djup: ca. 90 cm
Mått på sockel: 80 x 79 cm
Konditionsrapport: Naturlig patina, inga övriga anmärkningar
Peter Forsgren Sculpture "Xenomorph" metal 21th century
Sculptor born: 1971
Sculpture with lighting made from scrap metal and vehicle parts representing the Xenomorph from the movie Alien 1979
Monogram signature: PF
Height: approx. 186 cm
Width: approx. 90 cm
Depth: approx. 90 cm
Dimensions of plinth: 80 x 79 cm
Condition report: Natural patina, no other remarks
Estimate | 25,000 - 30,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |