608 Samling silverföremål 1900-tal (4st)
Samling föremål tillverkade av silver bestående av två skedar, en brosch samt ett halsband med hängsmycke.
Stämplade.
Längd skedar: 17-18,5 cm
Total vikt: 132 gram
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Collection silverware from the 20th century (4 pcs)
Collection of objects made of silver consisting of two spoons, a brooch and a necklace with a pendant.
Stamped.
Length of spoons: 17-18.5 cm
Total weight: 132 grams
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |