526 Väska Firma Svenskt Tenn/Josef Frank 1900-tal
Josef Frank: 1943-1945
Väska tillverkad i linnetyg med tulpanmönster "Tulpaner" i polykroma färger mot Detaljer i läder samt mässing, ficka invändigt samt fodrad med svart bomullstyg
Mått: 53 x 45 x 12 cm
Kondittionsrapport: Mindre slitage på ena handtag, inga övriga anmärkningar
Bag Firma Svenskt Tenn/Josef Frank 20th century
Joseph Frank: 1943-1945
Bag made of linen fabric with tulip pattern "Tulips" in polychrome colors against Details in leather and brass, pocket inside and lined with black cotton fabric
Dimensions: 53 x 45 x 12 cm
Estimate | 2,000 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |