8 Gärdis Lindgren 1943-2020 Olja på duk
"Björntjärn"
Signerad: Gärdis
Daterad: 1990
Personlig hälsning av konstnär a tergo
Mått på duk: 115 x 75,5 cm
Mått inkl ram: 1129 x 90 cm
"Bear Tarn"
Signed: Gärdis
Dated: 1990
Personal greeting by artist on verso
Dimensions of canvas: 115 x 75.5 cm
Dimensions including frame: 1129 x 90 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 5,000 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |