568 Leif Reiersen Kniv Silver 1900-tal
Leif Reiersen, Norge
Kniv tillverkad av läder, björk & silver samt dekor i silver-intarsia.
Damaskerat knivblad signerat: KE
Slida stämplad: LR ( 925S
Längd inklusive slida: 22,5 cm
Längd kniv: 20,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Leif Reiersen Knife Silver from the 20th century
Knife made of leather, birch & silver and decor in silver intarsia.
Damascus knife blade signed: KE
Sheath stamped: LR 925S
Length including sheath: 22.5 cm
Knife length: 20.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
Estimate | 5,000 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |