565 Jonas Sandström Kåsa Sameslöjd 2023
Sandfors, Västerbotten.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad.
Daterad: 2023
Längd: 19 cm
Jonas Sandström Cup / Guksi Sami craft 2023
Sandfors, Västerbotten.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed.
Dated: 2023
Length: 19 cm
Condition report: No remarks.
Estimate | 5,000 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |